Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

Aydınlatma Metni

Bu beyan Wisho’nun (GBS Teknoloji Hizmetleri Anonim Şirketi)’nin gizlilik politikasını içerir. Wisho yazılımını kullanarak aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız. Wisho hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman işbu yazılımda yer alan her türlü bilgiyi değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Wisho üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi Wisho ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

İşbu yazılımda yer alan, bunları içeren ama bunlarla sınırlı olmayan tüm malzeme ve dokümanlar Wisho’nun mülkiyetinde olup, bu malzeme ve dokümanlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bu malzemeler ve dokümanlar izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. İşbu mobil uygulamada adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

İşbu yazılımdaki malzemeler ve dokümanlar hiçbir surette değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yeniden yayınlanamaz.

İşbu yazılım yönetiminde bulunmayan başkaca internet sitelerine bağlantı içerebilmekte olup, Wisho işbu bağlantılı internet siteleri ve bu sitelerdeki içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Wisho kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Wisho’ya tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Wisho’nun ve işbu mobil uygulamanın haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

Kullanıcıların sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi ve gerektiğinde kurum ve kuruluşlara bilgi verilebilmesi için Wisho, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini, Cihaz IMEI Numarası, Cihaz MAC Adresini internet uygulamaları, bilgi sistemleri ve elektronik cihazlar (telekomünikasyon altyapısı ve telefonlar vb.) vasıtasıyla tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Bu kapsamdaki kişisel verileriniz sayılan amaçların gerçekleştirilebilmesi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5.maddeside belirtilen (i) Kanunlarda açıkça öngörülmesi, (ii) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması ve (iii) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

Wisho, kullanıcı lokasyon verilerini kullanıcının platform üzerinden talep etmesi halinde kendisine en yakın mağazaların bulunması ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla tespit etmektedir.

Yazılımımızdaki kayıt formları, anketler ve yarışmalar, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız, e-posta adresiniz, telefon numaralarınız, fatura ve teslimat adresleriniz) ve demografik bilgilerinizi (yaşınız) vermenizi talep edebilir. Satın alma formlarımız ayrıca mali bilgilerin (kredi kartı numaraları) verilmesini de gerektirmektedir. Yukarıda bahsedilen Kişisel Bilgilerinizi, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek ve üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu kapsamdaki kişisel verileriniz sayılan amaçların gerçekleştirilebilmesi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5.maddeside belirtilen (i) Kanunlarda açıkça öngörülmesi, (ii) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, (iii) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması ve (iv) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

Yazılım üzerinde mağazalar ile yapılan görüşmeler sırasında Kullanıcı ses ve görüntü kayıtları, mağazaların müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi; müşteri memnuniyetine yönelik aktivitelerin yürütülmesi; saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi; talep / şikayetlerin takibi; mağazalar tarafından ürün / hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesinin sağlanması; gerektiğinde yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi amacıyla Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5.maddeside belirtilen (i) Kanunlarda açıkça öngörülmesi, (ii) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması ve (iii) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak toplanmakta ve işlenmektedir.

Yazılım üzerinde toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır.Yazılımımız üzerinden bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir. Bu kapsamdaki kişisel verileriniz sayılan amaçların gerçekleştirilebilmesi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5.maddeside belirtilen (i) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, (ii) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-posta gönderebilirsiniz.

Wisho işbu yazılımın virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda kullanıcı, işbu internet sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

Wisho işbu Gizlilik Sözleşmesi’nin şart ve koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade eder.

Wisho ‘ya aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Adres bilgisi: Maslak Mah. AOS 55. Sk. 42 Maslak B Blok No:4 İç Kapı No:582 Sarıyer, İstanbul
Yardım: info@wishoapp.com

© 2021 WishoWeb All Rights Reserved